Warning: Attempt to read property "slug" on string in /home/kodmobco/public_html/apps/cayarasi/wp-content/themes/editorsel/functions.php on line 202
 Hemşerim Memleket Nire ! Barış Manço'dan Little Darling dinleyelim ! - Çay Arası
Müzik

Hemşerim Memleket Nire ! Barış Manço’dan Little Darling dinleyelim !

Hemşerim Memleket Nire ! Barış Manço’dan Little Darling dinleyelim !

'' Nüktedan kişiliğinize nükteler katmak için geldim efendim. ''

Bu ilk yazımda size bir çok kişinin bilmediği son dönemde youtube'un önerme algoritması ile TRT Arşiv'den ana sayfamızda tekrar parlayan bir yıldızdan bahsedeceğim.
Barış Manço ve Cem Karaca karşılaştırması yapmıyorum ama şunu belirtmeliyim ki Barış Manço, Cem Karaca kadar ünlü değildi ve televizyon programları sayesinde ülkemizde ününe kavuşan bir sanatçımız.

 

Bir çok yabancı dilde şarkısı bulunuyor ve bu yüzden bazı eleştiriler de almıştı. İtalyanca şarkısı çok iyi olmasına rağmen bir çok eleştiriye mahkum oldu. Neticede kendisi gerçekten muhteşem bir insan olsada robotta değildi.

Hatta ona '' 20 dilde derdini anlatabilen, 8 dilde kare bulmaca çözebilecek yeteneğe sahip bir sanatçı '' denmiş bir zamanlar.

Kendisinin dil bilgisini bir yazı ile anlatmak gerçekten çok zor, bu yüzden gelin birlikte yukarı da belirttiğim Little Darling şarkısını dinleyelim.

Bekleme yapmayalım devam edelim lütfen, bu şarkıyı söylediği bir de televizyon programı var.

Dünyaca ünlü Barry Mc Monroe'nun programa teşrifi ile adeta bir Conan adlı talk show'a dönen program.

Bu yazıda ki yolculuğumuz da ikinci adresimiz TRT'nin youtube arşivi olacak.

 

Videoyu izlediyseniz gelelim asıl meseleye.

Programda Barry Mc Monroe konuk olarak tanıtılıyor ve Barış Manço tarzanca ingilizce ile bir kaç soru soruyor. Sorulara yanıt almadan kendi kafasından başlıyor sallamaya ve bu gerçekten tepki çekmiş. Barış Manço hakkında bilgi sahibi olanlar iyi bilirler kendisinin bu şekilde bir mizah anlayışı var. Fakat tanımayanlar hemmen klavye de başlıyorlar döktürmeye…

 

'' Böyle ingilizce mi olur.''

'' Bune ne kardeşim resmen dalga geçiyor ''

'' Dünyaca ünlü Barry Mc Monroe bu, bu yapılır mı!!!! ''

'' Barış Manço bir balondan ibaret ''

vs. vs. bir çok ağır eleştiriler de var onları eklemek istemiyorum.

 

Mevzu şöyle , Barry Mc Monroe tamamen kurgu bir karakterdir. Van Gogh sarısına yaptığı vurgu ise paha biçilemez derecede güzel bir olaydır.

Barış Manço '' Batıda doğsaydı dünyaca ünlü bir sanatçı olacağını '' belirterek bu konuda dalga geçmiştir.

Gerçekten öyle ki Trip Fairground adlı şarkısını dinleyince bunu çok iyi anlıyorsunuz.

Barry Mc Monroe jest ve mimikleriyle Barış Mançoyu taklit ederken, belkide işte sizin hayran olduğunuz batı bu kadar diyerek mükemmel bir ders veriyor. Sonunda zaten Barry Mc Monroe şarkı söylemek için kalkar ve Barış Manço – Little Darling şarkısı çalmaya başlar.

Barış Manço'nun zamanın ne kadar ilerisinde bir sanatçı olduğunu net bir şekilde görmüş olduk.

1 Şubat 1999'da vefat eden Barış Manço'nun anısına…
2 Yorum


  Warning: Undefined variable $commentID in /home/kodmobco/public_html/apps/cayarasi/wp-content/themes/editorsel/functions.php on line 548
 • Aramıza hoş geldin kardeşim. Yazıyı çok beğendim ki siteye girer girmez dikkatimi çekti. Yazının benim olduğunun düşünülmesi, benim için iyi bir olgu gibi görünse de ellerine sağlık, benimle tek alakası Çay Arası’ nda yazılmış olması. Başarılar dilerim.

  3 sene önce

 • Warning: Undefined variable $commentID in /home/kodmobco/public_html/apps/cayarasi/wp-content/themes/editorsel/functions.php on line 548
 • Hoşbuldum, ilgin içinde ayrıca teşekkür ederim abi , elimden geldiğince keyif verici yazılar yazmaya çalışacağım

  3 sene önce
 • Bi yoruma ne dersin ?

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir