Son Yorumlar

 • Bu nasıl soru amk dümbeleği yazılı mı yapıyorsun biz site sakinlerine, bu nasıl bir üslup? Bir de ikinci cümlenin sonuna soru işareti koymuş hay senin parmaklarını sikeyim niye koydun şimdi o soru işaretini oraya, ne demek yani o? Kürt veya Fransız değilsen böyle bir soru sorma şekli yok yani senin için normalde. Gerçi o durumda bile bu bir soru olmuyor. Allahım kafayı yiyeceğim.

  4 gün önce
 • Bunlar isteyince olacak şeyler değil. Maddi imkanlarla alakalı olan şeyler. Başka faktörler de var tabi işin içerisinde. Bu soruya cevap verirken sorunun muhatabı olan her insanın belirli bir maddi düzeyin üstünde olduğunu ve belirli sorumluluklardan münezzeh olduğunu farzederek cevap verecek olursak (o da nasıl oluyorsa artık amına koyim) bence insanlar arada bir yer değiştirmek isterler.

  4 gün önce
 • En verimli yöntem hangisiyse insan onu tercih eder. Eğer en bilinen yöntem artık eskisi kadar verimli değilse bunu değiştirmek için yollar arar. Bazı meraklı zihinler kendilerini bundan bağımsız tutup işin verimliliğine bakmadan sırf o içlerindeki dürtü nedeniyle farklı yollar arar, risk alır. Ama çoğunluk her zaman için ilk durumdaki gibi hareket eder.

  4 gün önce
 • Hayatta her zaman dikkatlice düşünüp karar verecek kadar zaman bulduğumuz anlar olmayabiliyor. Bu sorunun da sabit bir cevabı yok.

  4 gün önce
 • İnsan gibi aciz bir varlık en fazla kendini zamana göre hazırlar, düzenler. Bunun adı zamanı yönetmek değil, ona adapte olmaktır. Zaman bizim için var ve akıyor her saniye. Onun üzerinde hiçbir hükmümüz yok.

  4 gün önce
 • tekrar hortlatayım şu yastığı

  5 gün önce
 • Kiraya vermişiz yaşantımızı, -mış gibi yaşıyoruz. Duygu yok, heyecan yok, ölmüşüz gömenimiz yok. Neyse o zaman içelim

  4 hafta önce
 • “Bireylerin duygu ve düşüncelerini umursamaz olmuşuz”
  Biz birbirimizin ağzından çıkanlara değer vermesek bu siteyi kurmazdık mesela değil mi @Seyyah?

  “Hayat duygu yönlendirici maskelerinizle kendinizi sınırlama ötesinde güzel”
  Ve bir araya geldiğimizde türlü saçmalıklara imza atmaz veya bazen o perdenin ötesine gidip muhayyel bir yaşamın izlerini takip ederken birbirimize keşfettiğimiz yeni yerlerden söz etmezdik…

  -Miş gibi davranmanın nedeni olan anlamsız sosyal kaygıların ve edinilmiş dertlerin zerresinin nefes alamadığı o neşeli günlerde hayatı keşfederken saptığımız her sokak, etten ve kemikten oluşan bedenimizin ızdırabından bizi koruyordu. Zaman elbet bunu sunacak, bizden ücretini alıyor şimdilerde. Ee bedelsiz olmuyor, bedava değil hiçbir şey.

  1 ay önce
 • “Gök gürültüsü sarmışken yaşantımızı sığınağımızdan kafamızı çıkarıp şehvet uyandıran yapıtlara göz atmak, yağmuru hissetmek neden bu kadar cazip gelir ki fani dünyamızda?”

  Bizi hayatta hissettiren şeylerin içine atlayıp üstümüzü başımızı bunlarla kirletmeyeceksek zaten anlamı yok yaşamanın.

  1 ay önce
 • İmkansızlık bizim gibi şehirde doğmuş büyümüş, ailesinin iyi kötü para yollayabildiği tiplerin diline dolayabileceği bir kavram değil. Sen onu ailesine bile bakmak zorunda olan insana sor. Bizler zaten çok büyük hayaller kovalayan tipler de değiliz. Kendi dünyamızda kendimize yeterken bir yandan da kendimizi gerçekleştirme arzumuzu tatmin edecek uğraşlar içerisindeyiz. Bunların kapsamında yaptığımız planların tamamı gerçekleştirilmesi gayet mümkün planlar ve imkansızlık gibi bir olguyu asla bahane olarak kullanamayacağımız şeyler. Ama durum böyle değil de daha farklı olsaydı ve çok uçuk hayaller peşinde koşsaydık bile inanmış bir insan olarak başarma ihtimalimiz hep olacaktı. Yani kesinlikle başarırdık demiyorum ama o yolun yolcusu olmak ihtimalleri artırırdı.

  1 ay önce