Son Yorumlar

 • diriltilesi bi yazı

  20 saat önce
 • varsayılan avatar

  Hayat bi ummansa paçaları yeni sıvadığım kanısı bende bi türlü geçmek bilmiyor. Rahatsız olduğun her şeyi yaşadığını düşünüp daha da canım yanmaz kanısına her vardığımda bi farklı çeşitini daha yaşıyorum rahatsız olmanın. İlla ki sinir uçlarıma baskı yapan bi olayın daha içerisinde ,kendimi o kadar sistemli bi şekilde ilerlerken görüyorum ki… Bahsettiğin tabir ( seyyahlık) doru ancak şunu söylemek istiyorum . Çok can yakıcı ve yine dediğin gibi olayın bizzat içindeyim . Hakem veya teknik direktör değil de ayağına sert bi şekilde tekme yiyen futbolcu misalisin. Ve hayat bana hep o acıyla sprey sıkıp devam et dedi. Şu aralar çok canım yanıyor yine .

  22 saat önce
 • “benim rahatsız olduğum bir yerde kimse de istirahat edemez”
  Bu aslında gayet normal, olağan bir tepki. Ama bir süre sonra artık bazı insanların hali hazırda istirahat edemeyen hatta buna yanaşmayı bile düşünmeyen ruh hastaları olduğunu farkediyorsun. O yüzden onları oldukları yerde bırakıp devam etmen gereken yolculuğuna yöneliyorsun bir süre sonra. Bizim Veli “entrikasız yapamıyom” derdi. Veli’nin bunu derken neyi kastettiğini onu tanıdığım için biliyorum. Kötü bir anlamı yok bunun. Rölantide bir hayatı sevmiyor o hepsi bu. Ama bunu yaparken kimseye de zarar vermiyor. Başka insanlarda da karşılığı var bu entrikasız yaşayamama durumunun. O insanlar bir türlü barışamamış ama kendileriyle. O yüzden savaşı başka cephelere de taşıyorlar sürekli. Rahatsız ibnenin evlatları. Yok yani adama/kadına anlatamıyorsun aslında bunun gereksiz olduğunu. Anlamıyor. O yüzden siktir et dostum. Sen bunu yapabilecek kalibrede bir insansın, biliyorum. Sen benim gibi bir stationary traveller değil baya baya Seyyahsın. Ben bunu gözlerimi kapayıp yapmayı seviyorum. Sen ise götünde kurt varmışcasına ilerleyen bir insansın. İyi ki öylesin.

  1 gün önce
 • Hoşbuldum, ilgin içinde ayrıca teşekkür ederim abi , elimden geldiğince keyif verici yazılar yazmaya çalışacağım

  1 hafta önce
 • Kalp atışlarımın hızlandığı, göğüs kafesimin bir yanardağın yükselttiği toprağa özendiği bir anda dedim ki kendi kendime “koş, koşabildiğin kadar, tak kulaklığı, doldur cebine çekirdekleri, bir fırt daha çekerken bırak anıları, yaşananları bırak ve o sevdiğin şarkıya ses ver, bitene kadar dudakların ile tütününü sarmala. En sonunda yağmur damlaları vururken yüzüne kaldır kollarını iki yana yavaşça. Atla o buz gibi suya, her şeyi geride bırak ve atla. Lütfen kendine izin ver.” dedim. Gözlerim hala görebiliyorken ve hala ayaklarım tutuyorken. Nefes alabiliyorken mesela.

  1 hafta önce
 • Aramıza hoş geldin kardeşim. Yazıyı çok beğendim ki siteye girer girmez dikkatimi çekti. Yazının benim olduğunun düşünülmesi, benim için iyi bir olgu gibi görünse de ellerine sağlık, benimle tek alakası Çay Arası’ nda yazılmış olması. Başarılar dilerim.

  1 hafta önce
 • murattı’ dır cuvarası
  arada gelir haykırası
  pekmezi ekmek arası
  yer de uslanmaz Hakkı

  kendi tutmaz öğüt verir
  görünce içi gidiverir
  eli ayağı titreşir
  çeker de uslanmaz Hakkı

  kodlar durur siteleri
  iki ileri bir de geri
  nereden gelir bunca veri
  silinse de uslanmaz Hakkı

  velhasıl sever seni
  konuşmaz ileri geri
  abdül’ün 5 lirasını yedi
  arsızdır uslanmaz Hakkı

  1 hafta önce
 • Cuvaraya vur gidi vur edip
  Çayın kahvenin kökünü kurutup
  Hele muhabbetten evin yolunu unutup
  Uyku diye öter zalım Hakkı

  Bir mısmıl oturup yayılmadan
  İştahla pilava kaşşık atmadan
  Ağzını yüzünü yuğmadan
  Dışarıya zorladır hayın Hakkı

  Obanın çocuğu oldu cin gibi
  Yer cevizlen bol pekmezi
  Bizim oğlan ağzına sürmezidi
  Çikiloteye meyleder arsız Hakkı

  Gören sanardı götünde kurt var
  Eve gelmezdi dışarda olsa kar
  Obanın çocuğuyla habire ateş yakar
  Komando diye gezerdi Ugandalı Hakkı

  Uyku dediğin bir yarı ölüm
  Öldükten gayrı ha dünüm ha bugünüm
  Bir kez daha yemeden etli bir dürüm
  Hurileri boşver kazanova Hakkı

  1 hafta önce
 • Sür şu tarlayı da meyvesinden yiyek can gelsin yüzümüze

  2 hafta önce
 • Görüyorum ki buralar tekrar tarla olmuş

  2 hafta önce