Son Yorumlar

 • Hayalii

  Tabii ki burada bahsedilen otomatizm iradeyle alakalı olan değil biraz daha biyolojik olan. onu ele almaya kalksak Freudlar Yunglar Adlerler döner havada o da ağır iş sanki 🙂 ama öfke konusunda gerçekten de telkin yöntemleri kullanmak gerekiyor. Platon Devlet kitabında doğrunun iyi anlama gelmediğini doğrunun doğru demek olduğuna çanak tutuyor. Bu da öfke konusunda gerçekten de su götürür bir doğrudur 🙂 iş yerinden flörtlere karşıyım bu arada çok yüz göz olunuyor 😀

  4 ay önce
 • machodolar

  Otomatizmin zıddı ile ipleri elimizde olduğunu düşündüğümüz iradenin kontrolü tamamen bizde midir ki? Yani aldığımızı zannettiğmiz kararları almamızda bağımsız bir algoritma mı rol oynuyor yoksa hayatta kalma içgüdüsünün tezahürleri mi? Olaya burdan bakınca öfke sorununa karşı çözüm hususunda çok daha fazla sorumluluk sahibi olmak zorundaymışız gibi geliyor, ki bunu insanoğlu olarak kaldıramayacağımız belli. Ama yine de en komiği hasbelkader tanışıp bir şeyler yaşayınca ruh ikizini bulduğunu zanneden insanların sevinci bence 😀 Evet 7 milyar küsür yerde ne hikmetse ruh ikizin işyerinden birisi çıkıyor.

  4 ay önce
 • machodolar

  Bu sözlerim Hakkı Airlines şirketinin uçağının benzin deposuna cücük lastiği ile sıkılmıştır.

  5 ay önce
 • machodolar

  Ulan atın erekte olmuş cinsel uzvu, insan denen varlık bu hayatta yaptığı şeyleri niye yapar hiç düşündün mü? Kendine öyle veya böyle, maddi ya da manevi, bilinçli yahut bilinçsiz fayda sağlamayan bir şeyi yapmaya karar verir mi insan zihni? Salı pazarında aldığın şeyi alırken neye göre seçtiğini sanıyorsun? Veya her sevişmende üreme amacı mı güdüyorsun? Sigarayı yakmak için çakmağa uzanan eline o kararı verdiren şeyin ilahi bir kudret olduğunu mu sanıyorsun? Her eylemin amacı bellidir. Esrar içen adam da aldığı hazda kaybolmak ister, büyük ideallerin peşinde giden adam da işin sonunda rahatlığın zirvesinde yok olacağını bilir. Yoksa sen “ben” dediğin şeyi çok mühim bir şey mi zannediyorsun? Misliš da si veliki a tako si mali

  5 ay önce
 • Tıkırtı

  Geliyorum.

  5 ay önce
 • Tıkırtı

  Yaşama olan tutunuşunu kaybetmiş bakışlarım. Toprak üstü mezar adımlarım. Sahi ne zormuş nefes verişlerim. Üstümdeki yapraklarım artık kabuk bağladı. Benliğimi arayışım çaresiz. Kararlarımın izdüşümünde yaşıyorum. Gülmek için çabalarken efkara boğuluyorum.

  5 ay önce
 • Tıkırtı

  Şiddetli cümlelerimin esiri oluşum yalnızlığımın işareti. Sesim bana ait değilmiş gibi. Kaşının teki diğerine nazaran daha yukarıda. Sinirliyim ancak kibri in beni mahvedişine. Basit kararlar vermek benim için zor. Yalnızım. Kalabalıktan koşar adım kaçarken kalabalık içimde. Hissetmiyorum artık parmaklarımı. Yazmak yalnızlığımın habercisi.

  5 ay önce
 • Tıkırtı

  Hah işte iki yıl sonra buna ulaşma güzel Bi durum. Sabır önemli tabi.

  5 ay önce
 • Tıkırtı

  Hah işte yaklaşık olarak 2 yıl önce yapmak istediğimiz şeye yenice ulaşıyor gibiyiz. Sabır önemli tabi.

  5 ay önce
 • Tıkırtı

  İnsan istediği ve gerçekten kendini verebildiği sürece ne kadar zor olursa olsun başarıya ulaşabilir. Lakin burada önemli üç unsur baş gösterir. Karar vermek, ilk adımı atma cesareti ve istikrar. Bu üç unsur o kadar önem taşırki fikri hayata geçirme konusunda şaşırıp kalırsın. Olmazların olabileceğini görürsün. Taki deliliğini dahiliğe çevirdiğini etrafındakiler anlayana kadar.

  5 ay önce