Son Yorumlar

 • Teşekkürler güzel yorumunuz için 🙂 Kaynak olarak önerim: Ekrem Causevic – Rjecnik ve yine aynı yazardan Gramatika, Türkiye’den bulabilir misiniz bilmiyorum. Bosna Hersek’te okuyan gidip gelen birinden rica etmelisiniz. @hakkicengiz7 instagramdan yazarsanız birkaç link atabilirim.

  1 ay önce
 • varsayılan avatar

  Eeey çay arasi nerdesin sen ne zamandir ismin hallerini bosnakca ariyordum hazine bulmus gibi sevindim bana kaynak ama ulasabilecegim kaynak onerebilirmisin tum ulastigim kaynaklar dil gramer bilgilerini tam anlatmiyolar eksik anlatiyolar ki takip edilsin ya da hic anlatmiyolar beklesinler gene takip edilsin diye ne you tube ne internet siyeleri ne indirebiliyon sayfa indiremiyon hatta va hatta trakya univrst bosnakca bolumune basvurdum adamlarin kitabi var sozde pdf indir dediler indiremedik sayfayi milli egitim yayindan kaldirmis kitabin kendisine ulasmak istedik ortada yok traji komik aslinda buyuk dram neyse kolay gelsin

  1 ay önce
 • İlk önce bir neyi sevip neyi sevdiğinizi öğrenin. Sizlerin yaptığı şey tavuk götüne bakıp bu kaz götü demek. İlk önce aynada bir kendinizi seyredin daha sonra aynanın size göstermek istediği şeylerin peşine düşersiniz..

  2 ay önce
 • Katılmıyorum ben de ama işin tanımı çok geniş bir yelpaze, inanmadığım işleri yani bir amaçla başlayıp iyi sonuçlar doğurmayan ışleri yapmam, gidişattan anlarsın ya, büyük kazanç uğruna kendi değerlerimi feda edemem, başka durumlarda ise sevmesem bile o iş yanlış değilse ve sevdiğim biri istiyorsa yaparım. Bu yolda aldığım kadar vermeyi ve karşılıklılık gereği de verdiğim kadarını almayı öğrendim. Bu motto işime yarıyor, ara ara kontrollerle güzel neticeler alıyorum.

 • It’s all about economy.
  It’s all about economy.
  It’s all about economy.
  Bir noktadan sonra ailevi ilişkilerinde bu güzergahtan geçtiğini anlayınca bütün planlarını oyunu doğru şekilde oynama üzerine kuruyorsun.

  2 ay önce
 • Neden bunlardan birini tam manasıyla seçmek zorundayız? Hayat içindeki bütün ihtimallere hazırlıklı olmamız gereken, farklı durumlara adapte olamayanları eleyen bir sistem. Dolayısı ile kişi yeri geldiğinde kendisi için en uygunu olanı seçebilmelidir. Mutlak bir politika izlemenin sonu muhtemelen hüsrandır.

  2 ay önce
 • Hayatta büyük kazançlar elde edebilmek için küçük fedakarlıklar her daim yapılır. Bu değişmez bir kuraldır. Eğer kişi bir ömür boyu hiç sevmediği bir şeyi yapmak durumunda kalmak istemiyorsa, yani bir bakıma özgürlüğü tam manasıyla elde etmek istiyorsa, bunu elde edene kadar o yolda bazı şeylerden feragat etmesini de bilmelidir. Tabi eğer bahçede gömü bulmadıysa.

  2 ay önce
 • Hayaller kurarız işte akşam üstleri. Bir dağ yamacında veyahut bir tutam dumanda. Yalnızlık dolu anda kendimize eş/dost ararız aslında. Paylaşmak kutsal bir eylemdir belki de gökkuşağında.

  3 ay önce
 • Bazen insan bilemiyor işte kim ne yaşıyor ya da benim yaşamıma bağlantısı/benzerliği var mı? Yaşıyor kısacası. Biri kibrit biri çıra olsa beraber yasalar ayrı yanmasalar ayrı. Önceden bilemediğimiz şeyler için adımlar atarken fazlasıyla mantıklı gelen düşüncelere yöneldiğimizi varsayıyorum bence sadece. Sonuçları görsek çok farklı olurdu her şey amma tecrübe denilen olguyu tanıyamazdık bir ihtimal. Nerden nereye işte.

  3 ay önce
 • “Şu inadından vazgeçse..” ama inadı, nazı güzeli güzel yapıyor. Şu dörtlüğü şimdi yazdım.
  Ben de inadım o da nazlı,
  barışsak sözlü sazlı
  Ben kibritim o da çıra
  ikimizde hazırız yanmaya.

  3 ay önce