Deneme & Hikaye

Çekip Gitmeli Issız Diyarlara

Çekip Gitmeli Issız Diyarlara

Keşke elimde bir imkan olsada alıp başımı Issız bir dere kenarına yanımda kitaplarimdan başka hicbirsey olmadan ömrümün geri kalanını sürdürebilmek için yerlesebilsem
Ne bir insan girse hayatıma nede nede insanlık dışı bir hayat…
Kitaplarım ve ben birlesebilsek sorgusuz sualsiz
Hayat her an değişirken insanlar bu denli cirkinlesip ruhsuzlasirken ben ben kalsam hep Vicdanım la ve o bitmez tükenmez sevgimle
Silebilsem keşke küçücük bedenlerin kaldiramadigi yükleri sonucu akan o inci tanelerini
Opebilsem keşke o tertemiz yureklerinden
Dik dur diyebilsem keşke
Acılarını Silebilsem
yuzlerindeki gülümsemeyi yeniden yesillendirebilsem
Ama olmuyor her bir masum gözyaşı doktugunde benim içim eriyor
Tasiyamiyorum bu yükü
Silemiyorum Elif lerin inci tanelerini
Bitti dercesine sarilamiyorum yureklerine azaltamiyorum acılarını
Gücüm yetmiyor azizim bu dünyayı durdurmaya
geçmiş güzel günlere dondurmeye gücüm yetmiyor
Diyorum ya azizim herseyi birakip çekip gitmeli sessiz sakin uzuntunun kederin olmadığı o Rengarenk düşlere…
5 Yorum

 • Rümeysa Duran

  Unutmayalım ki alacağımız daha nice yol var ve bu yollar hep bu gözündeki yaşın yerine yüzü gulmeyi bekleyenlerle dolu olacak, o yaşları anca o yoğun hüzün meydanlarinda silebiliriz, yok öyle umutlari yitirip yorulmak, biliyorum yorulmazsın, gitmezsin ama hep hatırında kalsın diye yazdım😍

  2 hafta önce
 • sevgi

  belkide gitmenin bir çözüm olmadığına olan inancımı hala içimde canlı tutmaya devam ediyordum. Umut varsa ufacık ta olsa insan gidemez ama ya acılar için de kıvrananlara değebilecek kadar uzanamıyorsa ellerimiz ne olacak işte yazıyı çetrefili hale getirende aslında bu değilmi? kalsan bi dert kalsan iki dert olmuyor mu sonuçta. Ama değebildiğin kadar hayata değebilmek ve onları güzelleştirmek adına gitmek değil kalmak gerekmez mi yine de?

  2 hafta önce
 • machodolar

  “Keşke elimde bir imkan olsada alıp başımı Issız bir dere kenarına yanımda kitaplarimdan başka hicbirsey olmadan ömrümün geri kalanını sürdürebilmek için yerlesebilsem”
  İnsan yalnız kalmaya dayanabilen bir varlık değildir. Eğer kendi içinde kocaman bir dünya kurmadıysa yahut buna alışkın değilse kendi cehenneminde yalnız kalmaktansa acı çekmeyi bile tercih eder. Çünkü bizler uyarıcı bağımlısı 21.yy çocuklarıyız. Bir çoğumuz şehirlerde büyüdü, diğer insanlarla hep iç içe. Her ne kadar içinde bulunduğumuz durumun sıkıntısından dolayı arada sırada romantik düşünceler zihnimize üşüşse de “into the wild” tarzı bir hayali finanse edebilecek güçlü bir benliğe bir çoğumuz sahip değil. Biz entrikalarla yaşamayı seviyoruz. İstediğimiz tek şey bunlarla sürüklenmek yerine bunları manipüle edecek güce sahip olmak sadece.

  1 hafta önce
 • S

  Gidemiyor insan keşke gidebilse. Alsa bavulun çıksa yola. Lakin o iş o kadar kolay değil. Duvarların olacak. Yeni yerlerde bu sıkıntılar olmayacak mı? Kaçınca kurtulmuş mu olacaksın? Yapma azizim, ne kaçmak bizi kurtarır ne de kaçtığımız yer olduğumuz yerden farklı.

  4 gün önce
 • machodolar

  Çok doğru Selçuk bey. Kaçmaya çalışan insan aslında olduğu yerden değil kendinden kaçmaya çalışıyordur. Nereye giderse gitsin kurtulamaz o histen.

  2 gün önce
 • Bi yoruma ne dersin ?

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir