Deneme & Hikaye, Edebiyat

Yol Ayrımı

Yol Ayrımı

Bu yaşamdaki en sevmediğim olayı anlatacağım yaklaşın beyler. Biraz sonra yazacaklarıma geçmeden arkaplana şarkıyı yerleştirirseniz yazarken hissettiklerime de belki bi nebze ulaşabilirsiniz. Ve yazının sonuna ekleyeceğim ankete de oy verirseniz sevinirim. 

En sevmediğim olay dedik çünkü bi kere yaşıyorsun şu hayatta ve herşeye erişebilmek, gerçekleştirmek istiyorsun ama aynı anda bazı şeylerden de feragat etmen gerekiyor. Hayallerin doğrultusunda çalışmak istiyorsun ama diğer arzuladıklarına zamanının kalmadığını görüyorsun. Para kazanmak için bi işe giriyorsun ama bakıyorsun ki güzelce gezmeye ve muhabbete zamanın kalmıyor. Ve bazen tüm bunlar için uzaklara gidiyorsun ama bi dönüyorsun ve bi bakmışsın ki yalnız bi şekilde boşluktasın. Bağların zayıfladığını görüyorsun, eski sıcaklığı yakalayamıyorsun yüreklerde. 

Bi işe konsantre olmak istiyorsan bu parça bire bir.

dem vurduğum şey..

Dem vurduğum şey hayatın çok kısa olduğu aslında. Çok kısa ve seçimlerle ilerlediğimiz bi yol. Şuan başka yerde olamıyorsam bu yaptığım seçimlerin bir sonucu. 

Kod dünyasındaki hududlarımı yeni bilgiler ekleyerek kendimi geliştirirken yalnız başıma olmam da benim seçimimdi (tmm çok herkesin ilgili olduğu bi alan olmadığı aşikar ama çok da denemedim).  

Canımı sıkan nokta tam burası yaptığım seçimlerin bana tecrübe katmasına bir lafım yok ama niye en iyisini seçememişim diye sormadığım olmadı değil. // Kendimi geliştirmek istediğim alan beni asosyalleştiriyorsa bunu sosyal kılmanın bi yolunu bulmalıyım. //

Zamanında sevmediğim bir şehirde okurken yaşadığım kötü olaylara rağmen umudumu hiç yitirmediğimi gülümsemeyi bilip sevmeyi bir şekilde başardığımı hatırlıyorum.

yol ayrımı...

seç seçebilirsen. Önümdeki yılları tümüyle değiştirebilecek bi yol ayrımındayım ve artık iplere ele almak istiyorum. Sorun şu ki;

 1. Kalbi mi dinlemeli Aklı mı?

  Çok genelgeçer bi anlam ifade etmeyecek gibi bi soru biliyorum. Sadece hayalleri şekillendirecek ve gerçekleştirecek en güzel yolunu arıyorum

  1. Kalbini dinle, hatalar bile koymaz o zmn.
  2. Mantığına güven aklını seç, İyi tart.
  0 oylar
  Sonuçlarını paylaş

Etiketler :
Okunma : 567
Paylaş : Face Tweetle Pinle Whatsapp
Yazar Hakkında - Kodlarla dövüşen çocuk #hayaldenöte #fLuX #wHoLd*aRr0w
← « l » →
Gönderiyi beğendin mi? Çayla!

unliked


6 Yorum

 • machodolar

  Kalp ve akıl bir bütünün parçalarıdır. Kalp hislerinin var olduğunu hatırlamana, akıl ise yolunu aydınlatmaya yarayan bir donanımdır. Hislerin yoğunlaştığı bazı anlarda akıl devre dışı kalır. Bu durum yanlış kararlar alınmasına sebep olur ve bu kararların sonuçlarına katlanmak zorunda kalınınca da sanki akıl ve kalp arasındaki çatışma bunlara sebep olmuş gibi bir durum ortaya çıkar. Eğer sadece kalbini dinlersen karanlık bir yolda yürürsün. Sadece aklını dinlersen ışıktan kör olur yine karanlıkta yürürsün. Kendi benliğinin kullanma klavuzunu okumaya tenezzül etmemişlerin derdidir akıl ve gönül ayrımı. Çok fazla oyun oynamaktan yakındığın için ekran kartını komple söker misin? Sökersen sistem kararlı çalışır mı? Yoksa iradeni kullanıp daha az mı oyun oynamaya gayret edersin? Bence insanlara akıl mı kalp mi diye sormadan önce kendini karşına al ve şu soruyu sor:
  Akıl benim aklım mı? Kalp benim kalbim mi?

  9 ay önce
 • machodolar

  Ayrıca şarkılarının ırgını dalaanı sikiim.

  9 ay önce
 • Profil Fotoğrafı

  tabiki aklımı seçerken kalpsiz kalmayacağım gibi kalbimi seçince de akılsız kalmayacağım. Sorudaki belirsizlikten bu yorumu atmanda bormal. Belirtmek istediğimi tam anlamıyla vermek istemedim. Kalp mi akıl mı derken daha fazla ayrıntıya giredebilirdim. Haklısın.

  9 ay önce
 • Profil Fotoğrafı

  şarkılarımın ırgını skecğne git bi önceki yazına bi resim ekle bi parağraf ekle yanlış yerden eklemişsin yazıyı zaten

  9 ay önce
 • Muamma

  Kalbinle aklın arasında gidip geldiğin şu zamanlarda eline bir taş al ve aynanın karşısına geç. Kendine baktığında gördüğün şeyin tamami ile sen olduğuna karar veremezsen at taşı aynaya. Tuzla buz olan şey ayna değil aklın olur…

  9 ay önce
 • Ata

  Bende senden şu soruyla cevap istiyorum. Ama kendine sakla.
  Bu zamana kadar mantığınla seçtiklerinden mi mutlusun? yoksa kalbinin mi ?
  Şimdi bunu bir düşün. Hangisi ağır basarsa onu seç güzel yürekli kardeşim.
  Saygılarımla,
  İmza: Atakan AKTAŞ.

  9 ay önce
 • Bi yoruma ne dersin ?

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir