Tartışmalar

İnsanlar bazen sevmedikleri şeyleri de yapmalılar. Bu hayatta yol almak için geçerlidir. Buna katılıyor musunuz?

Buna katılmıyorum. Sevmediğiniz bir işi yaptığınızda kendinize olan özgüveniniz azalmaya başlar. Başta para kazanırım gibisinden mantıklı bir açıklaması varmış gibi gelse de neden koşturduğunuzu anlamayamazsınız. Çalıştığınız ortamınızda insanlar sizi umursamamaya başlarlar. Onlar için önemli olan yaptığınız işi sürekli devam ettirmenizdir. Bir bakıma o işi severek yapan insanları toplamadığı için aslında o ortamdaki herkeste bu döngü içerisindedir. Düşünsenize işini seven bir kişi çevresine işini severek yapmayan onlarca kişi toplamış.. Kendi de bir süre sonra o kervana katılacaktır.
Tabii ki yalnızca mesele özgüveninizin azalması da değil, ileride bu çırpınışlarınızdan dolayı kaybettiğiniz vakit için belki geçte olsa üzüleceksiniz ve pişman olacaksınız . Umarım üzülmekte ve pişmanlık duymakta vakit kaybetmeden ders çıkarıp yola devam edersiniz. Tecrübe kazanırsınız.
Buna katıldığım tek nokta: Ders çıkarmak. İnsan tecrübe ettikleriyle hedefine daha emin adımlarla varır. Daha güzel bir yol için bu sevmediği şeyleri de bazen yapmalıdır. Ama dediğim gibi ‘bazen’. Terazinin bir kefesine koyup yaptıklarını tartmalı ve ağırlıkta yaptığı işler sevdiği işlerden olmalı ki mutlu olalım.

1 sene önce -

Hayatta büyük kazançlar elde edebilmek için küçük fedakarlıklar her daim yapılır. Bu değişmez bir kuraldır. Eğer kişi bir ömür boyu hiç sevmediği bir şeyi yapmak durumunda kalmak istemiyorsa, yani bir bakıma özgürlüğü tam manasıyla elde etmek istiyorsa, bunu elde edene kadar o yolda bazı şeylerden feragat etmesini de bilmelidir. Tabi eğer bahçede gömü bulmadıysa.

1 sene önce - machodolar

Katılmıyorum ben de ama işin tanımı çok geniş bir yelpaze, inanmadığım işleri yani bir amaçla başlayıp iyi sonuçlar doğurmayan ışleri yapmam, gidişattan anlarsın ya, büyük kazanç uğruna kendi değerlerimi feda edemem, başka durumlarda ise sevmesem bile o iş yanlış değilse ve sevdiğim biri istiyorsa yaparım. Bu yolda aldığım kadar vermeyi ve karşılıklılık gereği de verdiğim kadarını almayı öğrendim. Bu motto işime yarıyor, ara ara kontrollerle güzel neticeler alıyorum.

12 ay önce - Rümeysa Duran

İlk önce bir neyi sevip neyi sevdiğinizi öğrenin. Sizlerin yaptığı şey tavuk götüne bakıp bu kaz götü demek. İlk önce aynada bir kendinizi seyredin daha sonra aynanın size göstermek istediği şeylerin peşine düşersiniz..

12 ay önce - Hu

Bi yoruma ne dersin ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir