Deneme & Hikaye

Geçmiş, Şimdi ve Biz

Geçmiş, Şimdi ve Biz

Belkide hayat denilen şey sadece yurunmesi zorunlu bir yol dur. Durup dinlenme ihtimalimizin olmadigi hadi ara verelim diyemedigimiz geriye dönme ihtimalimizin olmadığını bildiğimiz halde keskeleri dilimize dolamaktan kendimizi alamadigimiz bazen düz yollarda yurudugumuz bazen tumseklerle çukurlar la karsilastigimiz kimi zaman çok hızlı kimi zamansa çok yavaş ilerlediğimiz. Bazen umutlar bazen gözyaşları biriktirmemize neden olan şeyler yaşadığımız ne zaman sonuna varacagimizi bilmeden sonu yokmuscasina öyle yada böyle ilerlemeye devam ettiğimiz bir yoldur hayat.

Hayatın, geçmişin bir telafisi rövanşı olabilir mi acaba? Silbastan yaşamaya başlayabilir mi insan yeniden herseyi? Geçmişi geçmişte bırakıp hicbirsey olmamış gibi yoluna devam edebilir mi? Unutabilirmi herseyi, yok sayabilirmi acılarını? Yada mutlu olduğu havalara uctugu anlara dönebilir mi; yeniden sonsuz mutluluk içinde var edebilir mi kendini?Hiç uzmeden uzulmeden ;kırmadan kırılmadan; ne sıcak ne soğuk hep bir bahar havası güllük gulistanlik olabilir mi? Geçmişi, digerlerini, geleceği yok sayıp sadece anı yasayabilirmi dusuncesizce?

İnsanoğlu hep dünden soluk alarak geleceğe yürümeye devam ediyor aslında!Bir Kartopu misali geçmiş ile büyüyoruz! Yaşadıkça öğreniyoruz kaybettikce geçmişte biraktikca öğreniyoruz hayatı. Ve hiçbir hayatın bırbaskasi ile ; hiçbir acının bırbaskasi ile eş değer olmadığını görüyoruz. Aslinda kimin hayatı güllük gulistanlik kiminki gözyaşları ile dolu onuda anlayamiyoruz. En yakinimizdakini bile tanımıyoruz aslında. … İnsanlar maskeleriyle dolaşıyor!Kimin ne olduğunun bilinmedigi bir hayatın icerisinde sorgusuz sualsiz devam ediyoruz. Malesef at gözlüklerimizi takmisiz Kendimizden başkasını görmüyoruz. Kimsenin acısını azaltmak; gözyaşlarını dindirmek istemiyoruz artık.
Elimizden birseyler gelsede kaçıyor saklanıyor, banane diyoruz. Hayatı tek kişilik yaşıyoruz.
Biz doyuyorsak herkes doyuyor biz guluyorsak herkes gülüyor diyoruz. Ben merkezli yaşıyoruz. Dünyada tek biz varmisiz gibi davraniyoruz. Bu hayat yolunun bir sonu olmayacak gibi davranmaya devam ediyoruz. …
Henüz yorum eklenmemiş. Bi yorum atmaya ne dersin?

Bi yoruma ne dersin ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir