Eleştiri

Yeter be!

Yeter be!

Öncelikle yazdıklarımın tek kelimesinden pişman değilim. Pişman olmamı söylemeyi düşünenleri şimdiden uyarıyorum. Kendi işinize bakın.

Küfür ne lan sence? Toplum denilen olgunun alt tabakasını oluşturan kimselerin isyan için kullandığı aşşalık kelimelerden mi ibaret sence? Siktir be gördün mü ben bu üstü kapalı yalanı ortaya çıkarmış oldum. Tabi sen hiç etmedin, hep kötü gördün, küfür eden insanlardan hep tiksindin değil mi? Yeter be! Sende siktir git benzerlerinin yanına. Bırak ya. 

Küfür bir kere seni rahatlatır. İçindeki bastırdıklarını gün yüzüne çıkarır. Günlerce içine atıp düşünmekten bitap düştüklerini dışarı atmanı sağlar. Kendine kurduğun hapishaneden kurtuluşun olur. 

Ben etmem kötü deme şimdi, çaktırmadan ettiğini hepimiz biliyoruz. İçimden ediyorum da deme. Onu da yukardaki biliyor. Küfür günah ben etmem de deme. İşlediğin onca günahın yanında bu mercimek tanesi. 

Ben mi? Ben çok ediyorum ya. Etmemek için kendime yeni uğraşlar ediniyorum. Yemek yapıyorum, rap dinliyorum falan filan. Amma yemiyor bende insanım demi sonuçta. 

Öncelikle kendini sütten ak sananları sikeyim. Ne diyon lan sen göt deme. Önce bi dinle. Ben belki çok yaşamadım, çok tecrübemde yok amma tecrübesizsin diyeni de sikeyim. Daha neler yaşayacaksın bunlar ne ki, takma kafana diyerek bilmiş geçinen nasihatçı pezevenkleri de sikeyim. 

Bunca zamandır değer verdiğim insanlar var. Amma bazıları insan değilmiş be. Zerrece umrumda değil ne düşündüğün. Egosu tavan yapmış, götü yüksek dağların doruklarına erişmiş, kendi menfaatleri doğrultusunda etrafındaki enayi diyerek gördüğü arkadaşlarını kullanan çıkarcı piçler. Söz meclisten dışarı demek isterdim amma ben dahil hepimiz doğru değiliz. Cebindeki parası bitmesin diye arkadaşlarının sırtından geçinen asalaklar sözlerim sizlere. Dostum dediği insanların kuyusunu kazanlar sizlere karşıda doluyum. Sen o kankam derken; o senden “o gelmesin ne gerek var” ona diyorsa onunda tekerini tüm dünya siksin. Seni sadece ortam şenlendirici, şebek, gıda alınacak biri olarak gören kalbinde kan yerine mazot dolananlar var. Hah işte onlara da ormandaki kurumuş ağaç dalları girsin. Sen mutlu olduğunda hemen çelme takmaya çalışanlar, sen mutsuzken götlerine kına yakanlar var ya. Hah işte onlara da yelkenli direği girsin, kara yılanlar kovalasın. Hani mekanda oturup oturup hesabı sana kitleyenler var ya. İşte onlara manas destanı girsin. Seni sadece para gözüyle görüp yaptıkları plana senin paranı yemek için ekleyenler var ya. İşte onları da zürafalar kovalasın. 

Ha bide namuslu, bakir ya da bakire olarak geçinen, nefsini bastırmaya çalışan ancak konulu pornoları kendine meze ederek eli otuz birden nasır tutmuş piçler ve hak deliklerini evlendikleri kişiye saklayıp bok deliklerini otobana çevirmiş fahişeler. Ulan siz zaten bulmuşsunuz bulacağınızı amma sizinde zihniyetinizi sikeyim.

Bana sen çok sivrisin diyen düşünmekten yoksun parazitler var ya. Ulan o aklı piçlik dışında azıcık düşünmek için kullansaydınız en azından topluma faydanız olurdu. Ha zaten sizden aklınızı iyi şeyler için kullanmanızı beklemek, kırk yıllık fahişeden bekaret beklemek gibi bir şey. O yüzden fazla şe’yapmayın. 

Seni dolmuş şoförü gibi görüp müsait biyerde bizi at dayı diyen yobaz piçler var ya hayatında. İşte kullandığın aracın el freni girsin onlara. İşi düşmedikçe aklına gelmediklerin var ya. İşte onların akıllarını sülükler yesin. Bulunduğun ortamda her haltı yiyip yiyip sana o dine aykırı diyenler var ya. Hah işte onlara da camideki dayının bastonu girsin. 

Söz vermemi isteyen, verdiğimde tutmamı isteyen, tuttukça beni mutsuz etmesine sebep olan kim varsa lütfen artık uzak durun. Ha bide sözünü boz diyenler var ya sizde aynı şekilde. Benim bir aklım var. Tutuyorsam sebebim var. Al bozdum noldu, bi sikim olmadı. Bi bok değişmedi. Ben yine aynı ben. Konuşmuyoruz, mutlu oldunuz mu? Sonuç bu. Şu goduğumun kafası niye bildiğine gitmez ki. 

Bana yanlış yoldasın deme. Doğru yolu denedim de ne oldu? Beni artık doğru dediğiniz o yola yönlendirmeyin. Sıkıldım, yoruldum. Beni doğru yola yönlendirmeye çalışanlara da selam olsun. Değişmiyorum ulan. Olmuyorum. Dediğiniz gibi biri değilim. 

Dengesizim, sivriyim, kalıba girmiyorum, kafamın içinde farklı bir dünyada yaşıyorum. Ben ne bok olduğumu biliyorum. Ya ben bi vişneli rocco ile mutlu olabiliyorken beni nasıl oluyorda mutsuz diye nitelendirebiliyorsunuz? Ben artık yokum. Hepinize hayatta başarılar diliyorum. 

Ha şunu da demeden edemiycem. Ulan niye bu kadar iyisin be. Sana iki adım gelirken senden iki adım gidiyorum. Çünkü ben iyi biri değilim. Ben yaptıklarımın, yediğim bokların arkasındayım. Beni düzeltme be, düzelmemi de bekleme.

 Ben doğru biri değilim

Bu yazıyı manas destanı gibi uzatırdım ama hepiniz kendinizi biliyorsunuz, ben dahil. Gerçekten ebenizin amı yani...

Etiketler :
Okunma : 257
Paylaş : Paylaş Tweet Google+ Whatsapp
Yazar Hakkında: -
← « l » →
Gönderiyi beğendin mi? Çayla!

unliked


2 Yorum

 • mesajlar umarım yerine oturur, yerleşir iyi sindirilir.. dostluk ortamında yaşanan sıkıntılar adı altında bi başlık açılsa herkes yazsa bu kadar güzel anlatılamazdı. Yerleşik bütün sorunlara neredeyse değinmişmişsin.

  12 ay önce
 • Muamma

  Değinmediklerimi de sikeyim, ben ne bok olduğumu(zu) biliyorum. Hepinize kolay gelsin insancıklar!

  12 ay önce
 • Bi yoruma ne dersin ?

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir