En Son Yorumlar 1. Islak mendil kullanıyorum, biraz da gülümseme. Takım elbisemin paçalarını su ile silmem gerekiyor ama eğilmek yakışıkalmaz😂

 2. Şahane. Bek dadlı. Emeyzing. Delişız. Oralarda bir yerlerde aradığım kişinin var olduğunu ve içindekini bir beyefendi gibi kusup ağzını mendille sileceğini biliyordum.

 3. Yorumu gece yazmıştım. Şimdi düşününce daha mantıklı geldi. Devamını bekliyoruz Sir Muamma.

 4. "Geç olsun güç olmasın." derler ya, bu düşünce doğrultusunda oluşan tembelliğimizin amına goyim. Geceleri sessizlik sarar odayı. Bir sigara kırmızısında kanlı savaşlar başlar. Düşünceler kalbin kalesini vurup mantık topları ile delmeye çalışırken atış serbest. Kendimi dinlerim saat 05.00' e yakın. Siktir, sabah oluyor...

 5. Aslında ideallerin ve ülkülerin temelinde bunun oluşabileceği, değişebileceği, uyum sağlayabileceği ya da faydalı olabileceği düşünceleri yatmaktadır. Bu düşüncelerin faaliyete geçirilmeden önceki düşsel sinema perdesindeki gösterimine hayal diyoruz. Yani benim bahsettiğim biraz da hayal kurmakla başlaması.

 6. Dünyanın aynı ülkesinde farklı hayatlar yaşıyor olmamız bizi birbirimizden uzaklaştırmış sayılmaz. Gece gündüzü birlikte yaşayışımız bile beni senin bu hayattaki varlığına ikna ediyor. Sessizliğinden bile etkileniyorum...
  İçinde kalanları not olarak eklemen güzel olmuş. Görünüşe aldanıp göt veren harikulade insanların yaşadığı bu dünyada, çığlıklarımız bir gün yerine ulaşacak. Lakin biz bunu etlerimizi kurtçuklar kemirirken görebileceğiz. Etimi kemirecek olan kurtçuklarda kendince haklı ancak topraktan dışarı çıkma faaliyetini göstermeyen zihniyetlerini sikeyim.

 7. Not: Başörtüsü taktıktan sonra kafasının şekli uzaylılara benzeyen ve Twitter'da Türkçülük oynayan son sınıf öğrencisi kızların götüne Braun marka ütü sokayım. Yarak sevdalısı orospu seni. Senin o gerçek hayatta iki kelimeyi yan yana getirip adam gibi konuşamayan ağzına deve sidiği dökeyim. Tek derdi iri yarı, yakışıklı ve zengin bir herife göt siktirmek olduğu halde söz hislerden açılınca iç güzellikten dem vurmana sebebiyet veren nöronlarına attırayım. Nihal Atsız'ı anlamayıp, doğru düzgün bilmeyip "ırkçıyız len nolcak aq" diye twit atan ellerini sikeyim. Vasıfsız kevaşe seni. Tutarsız aşufte seni.

 8. Ağzına sağlık. Lakin bazı konularda sıkıntılar var gibi. Örneğin, bir hayalin sonucunda hüküm süren hükümdarlar yahut "devrim"cilerin bunu bir hayalin peşinde gittikleri için yaptıklarını düşünmüyorum. İdealler ve ülküler hayal kapsülüne sıkıştırılacak kadar küçük kavramlar değillerdir. Fakat anlatmak istediğin şeyin belli oluşu örneklerin abesliğini kapatıyor dolayısıyla sorun yok. Bir diğer husus ise, ki şu sıralar çok kıl olduğum bir durum, her önüne gelenin cesaret edip yazmaması gerektiği. Yazdığı şeyin içerisinde türlü anlam karmaşaları, imla hataları, tutarsızlıklar bulunabilecek insanların buna cesaret edişi kimi zaman önüne geçilmeyecek şekilde büyüyüp çoğalıyor. Bunun sonucunda Türk Edebiyatı adı altında gayet saçma sözüm ona eserler görüyoruz. Kitap satan kuruluşlara bakın ve Türk Edebiyatının şuan nerede olduğunu görün. Sanat elbette kişinin özgürce koşabileceği bir mecra. Fakat koşmanın bile bir üslubu vardır. Ben özgür bir insanım ve istediğim gibi koşarım, istersem kollarımı diğer insanların yaptığı gibi hiç hareket ettirmeden dahi koşarım diyemezsiniz. Şayet bunu yaparsanız normalden çok daha kısa sürede yorulabilirsiniz. Ayrıca 11:45 - 12:00 arasında söylemiş olduğun şeyler, iradesi kuvvetli olmayan bir insanın şayet gerçekten dediklerini yaparsa bir süre sonra gerçeklik algısının bozulmasına bile sebebiyet verebilir. Mutluluğu hayal kurarak yakalamaya çalışan insanlar, hayal güçlerini keskinleştiren maddelerin varlığını keşfettiklerinde tek yaptıkları oturmaktır. Oturmak insanların özgürlüklerini ellerinden alır. İnsanlar diğer hayvanlardan çok gelişmiş beyni, kavrayıcı başparmakları ve de hür oluşu sayesinde ayırt edilebilir. Hürriyet özgürlük şansına erişebilenlerin mevkiidir. Özgürlük, insanların düşlerini canlı tutan bir sözcüktür. Ne ifade ettiğini kimse açıklayamaz ama herkes anlar.

 9. Bugün yarın demişim. Ama 13 ay sonra çıkardım. Kendimle savaşırım gece olunca.

 10. Yukarıdaki şarkıların her birine ait bir yaşanmışlık var olup öylesine dinlenmiş şeyler değillerdir. Her biri arkadaş ortamında açılmış, akabinde rapçı hayın dostlardan hep bir ağız ile "yau gafamız sikildi yau qanqa kapat deeştir şunu" uyarısı alınmış bu kadar sinir strese rağmen yine de dinlenmeye çalışılmıştır. Şarkıların hepsi aynı anda açıldığı zaman, makyaj yapan başörtülü kızların twitter hesaplarını hackleyip kaplumbağa pornosu paylaşma azmi verir. Zira bu hatunların ekseriyeti ırkçılığa varan düşüncelere sahip olsa bile Kürt sevgili yapmaya bayılır. Son detayı niye paylaştım bilmiyorum ama they can't stop us let 'em try for adnan şenses we will die.