Genel

Başı Sonu Yok

Başı Sonu Yok

Gecenin gündüzü var devam etmesi için ayrıca gerekliliğidir bu gecenin. Dünyanın var olduğunda ilk sabah mıydı yada yıldız mı vardı gecede ?

Insanında devam etmesini sağlayan umutlari ve hayalleri vardır. Bazen hayallerini darmadağın edebilirler yada umudunu siyaha boyayabilirler bütün yollar kendine çıkar. 

Sanki insanlar bir günün geleceğine inanıyorlar  o gün gelince herşey istedikleri gibi olacak sanıyorlar bekliyorlar , bekliyorlar. Gelmesi gereken o gün gelmiyor , gelmicek . Boşa giden tek bi an yok görmüyor duymuyorsun belki lakin yüzünde çizgi olmuştur geçen zaman , ellerin kırışmıştır bir türlü sende izler bırakmıştır hiçbirşey olmuyor dediğin anlar.

Umudu ve hayalleri olmayan insanlar tanıyorum diyebilirsiniz. Sevdiği elinden alınanlar var dersiniz bunu kanıtlamak için yada sokaktakı mendil satan çocuklari gösterebilirsiniz hani şu bazen de kırmızı ışıkta cam silen çocuklar. Onlar alacaklı hayattan. Umuduyla hayaliyle devam ederler. 

Yaşam tezat uçlardır iyiyle kötü sevgiyle nefret gibi . Ne bir başlangıçtır yumurtaya düşen sperm nede bir sondur nefessiz kalmak. Daha öncen var . Babanın korkularısın annenin şefkati onun anne ve babasının ciğerlerine çektiği dağ esintisi. Bir şeyler başka şeylere dönüşüyor dünyamızda . Karlar akarsuya karışıyor kokun esintiyle burun deliklerimi yakıyor . Yanabiliyorum Tanrım. Insan güzel şeyler istiyor samimiyet sevgi kardeşlik en çok satanlar bu ara. Oysa istemek yetmiyor hatta istemek, bulmamızı engelliyor bunlari. Bir baksak içimize kör olsak en baştan baksak görücez sahip olduklarımızın aslında aradığımız şeyler olduğunu.

Önce almayı mi huy edindik vermeden önce ? Yada önce verdikte aldıklarımızla devam ederken yine mi istedik. Yarım bıraktık bırakıldık yarim ağladik güldük yarim sevdik sevildik . Çıkış yollarımızda yarım kaldı böylece. 

Bizleri yaşam doğurdu ,su paklamaz kirlerimizi temizlemek için var ölüm

Etiketler :
Okunma : 212
Paylaş : Paylaş Tweet Google+ Whatsapp
Yazar Hakkında: -
← « l » →
Gönderiyi beğendin mi? Çayla!

unliked


Henüz yorum eklenmemiş. Bi yorum atmaya ne dersin?

    Bi yoruma ne dersin ?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir